Kırşehir'deki FETÖ Soruşturmasında 10 Sağlık Çalışanı Tutuklandı

16 Ocak 2017 Pazartesi 22:48

Kırşehir'deki Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında, adliyeye sevk edilen 12 sağlık çalışanından 10'u tutuklandı.

Kırşehir'deki FETÖ Soruşturmasında 10 Sağlık Çalışanı Tutuklandı
 Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında FETÖ ile bağlantılı oldukları iddiasıyla gözaltına alınan, aralarında yönetici, doktor, ebe ve hemşirelerin de bulunduğu 40 şüpheliden 12'sinin daha emniyetteki işlemleri tamamlandı.

 

Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler adliyeye götürüldü. Zanlılar savcılıktaki ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edildi.

 

Zanlılardan Ç.S, S.Y, T.D, M.E, L.K, M.K, Z.K, M.D, S.F, Y.D tutuklanırken, S.Y. ve E.Ç. adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

 

FETÖ'ye Yakın Sendikalara Üye Oldukları Öğrenildi

Şüphelilerden bazılarının sağlık alanında örgütün kadın yapılanmasında görev aldıkları, FETÖ'ye yakın sendikalara üye oldukları da öğrenildi.

 

Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği bünyesindeki kurumlara yönelik 10 Ocak'ta başlatılan operasyonda, Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Alpaslan Kuş, Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı ve İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürü Necati Yılmaz, Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Şenol Soykan'ın da aralarında bulunduğu 40 şüpheli, farklı tarihlerde gözaltına alınmıştı.

 

Şüphelilerden 19'u daha önce adliyeye sevk edilmiş, 13'ü tutuklanmış, 6'sı adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

 

KAYNAK: AA

Yorum Gönder

@name x