Ak Partili Belediye Başkanı Tutuklandı

28 Ağustos 2013 Çarşamba 12:52

Hatay'ın Dörtyol ilçesine bağlı Yeşilköy Belediye Başkanı Fatma Görgen Selimoğlu, 6 yıl önce işlenen bir cinayette, azmettirici olduğu gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine konuldu.

Ak Partili Belediye Başkanı Tutuklandı
 Hatay’ın Dörtyol ilçesine bağlı Yeşilköy Belediye Başkanı Fatma Görgen Selimoğlu, 6 yıl önce işlenen bir cinayetin azmettiricisi olduğu iddiasıyla tutuklandı. Selimoğlu’nun, 2014 seçimlerinde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olacağı konuşuluyordu.

 

Fatma Görgen Selimoğlu’nu cezaevine götüren olay, 7 Mart 2007’de işlenen bir cinayete dayanıyor. Delta Gaz Müdürü Ömer Cemil Sanal’ın bir cinayet sonucu öldürülmesiyle başlayan gelişmede soruşturmayı yürüten ekip, yeni ipuçlarına ulaştı. Ömer Cemil Sanal, Delta Gaz dolum tesisine 200 metre mesafede, deniz kenarındaki demiryolu kavşağında, otomobiliyle evine giderken kimliği belirsiz kişilerce önü kesildikten sonra dövülüp, başından ve göğsünden tabancayla vurularak öldürülmüştü.

 

Yeni bulunan ipuçları ve itiraflar neticesinde savcı, Fatma Görgen Selimoğlu’nun da tutuklanmasını istedi. Ölen Sanal’ın ailesi, cinayetin ardından Başkan Fatma Görgen Selimoğlu’nu cinayette azmettirici olarak suçlamıştı. Görgen Selimoğlu, o dönemde ifadesi alınmış ve serbest bırakılmıştı. Görgen Selimoğlu  dün çıkarıldığı mahkemede kardeşi Reşit Görgen ile birlikte azmettirici olduğu iddiasıyla tutuklandı.

 

Fatma Görgen Selimoğlu, Adana’nın Karataş İlçesi’ndeki kadın cezaevine, kardeşi Reşit Görgen de Adana Kürkçüler Cezaevi’ne gönderildi.

 

Yeşilköy Belediye Başkanı Fatma Görgen Selimoğlu’nun nikah şahitliğini Başbakan Erdoğan yapmıştı.

 

Yorum Gönder

@name x